Ako vybrať správny stroj na umývanie podlahy

Stroje na umývanie podlahy sú šikovnými pomocníkmi pre rýchle a efektívne umývanie rôznych typov podláh. Ako si však vybrať ten správny práve pre Vaše potreby? Pripravili sme pomocníka, kde sme do niekoľkých bodov zhrnuli všetky dôležité informácie, ktoré by ste pred kúpou podlahového stroja mali vedieť.

Pokiaľ by ste mali akékoľvek otázky ohľadom výberu podlahových umývacích strojov, neváhajte kontaktovať naše obchodné oddelenie na telefónnom čísle 037/77 84 111 alebo e-mailom info@pemat.sk a poskytneme Vám kompletné poradenstvo pre výber toho najvhodnejšieho podlahového stroja presne podľa Vašich požiadaviek a priestorov.

1. Umývaná plocha (m2)

Azda najdôležitejší parameter pri výbere správneho stroja na umývanie podlahy je umývaná plocha v metroch štvorcových. Od tohoto základného parametru sa odvíja všetko ostatné. Pokiaľ si pozriete našu ponuku podlahových strojov, všimnete si, že všetky typy strojov (s kráčajúcou obsluhou, s posedom a podobne) sú rozdelené do hlavných kategórii a to práve podľa plošného výkonu.

Medzi základné kategórie podlahových strojov s kráčajúcou obsluhou patria:

Mikro (do 1300 m2)

Fimap GENIE E

Stroje z kategórie Mikro sú ideálne pokiaľ potrebujete umývať podlahu napríklad v showroome alebo predajni, kde celková plocha aj s priľahlými chodbami a miestnosťami je do 600 m2, pre tento účel je najvhodnejší stroj modelovej rady GENIE. Nielen preto, že stroj je určený do maximálnej plochy 1000 m2, ale samotný stroj je kompaktný a ľahko sa s ním dostanete všade, kam potrebujete a to aj v zastavanom priestore (napríklad pod stôl, okolo regálov či skríň). Naviac GENIE v prevední B (batériová verzia) Vám poskytuje maximálnu nezávislosť a plnú manévrovateľnosť aj v členitejšom alebo zastavanejšom priestore.

Malé (od 1000 do 2900 m2)

Z kategórie malých strojov sa jedná predovšetkým o populárny produkt OMM 430 Biglia, ktorý je ideálny na umývanie podláh v malých a stredných skladoch ideálne s veľkou zastavanosťou, keďže stále vďaka svojím pomerne kompaktným rozmerom je možné upratovať aj ťažšie dostupné miesta.

Stredné (od 3000 do 3750 m2)

Kategória stredne veľkých strojov je vlajkovou loďou stroj OMM 500 Sfera. So svojím záberom 50 cm si hravo poradí aj s väčšou umývacou plochou skladov alebo výrobných hál.

Veľké (od 3000 do 6000 m2)Podlahový stroj

Kategóriu najväčších strojov s kráčajúcou obsluhou tvoria stroje Rugby 700 a 800, ktoré sa od seba líšia iba umývacím záberom (Rugby 700 = 70 cm ; Rugby 800 = 80 cm). Tieto stroje sú určené na umývanie rozsiahlych skladových priestorov alebo výrobných hál a vynikajú perfektnou rýchlosťou umytia až 2800 m2 za hodinu.

2. Stroj s batériami alebo na kábel?

Stroje s kráčajúcou obsluhou sú spravidla dostupné v dvoch prevedeniach to varianta s napájacím káblom alebo s batériami. V tomto prípade, je dôležité zvážiť či máte v priestoroch, ktoré plánujete upratovať dostatok elektrických zásuviek alebo sa v priestore vyskytujú prekážky, pri ktorých by Vám mohol kábel stroja prekážať. Batériové stroje majú zásadnú výhodu a to lepšiu manévrovateľnosť a voľnosť pohybu pri zasatavanom priestore.

3. Stroj s posedom alebo kráčajúcou obsluhou

Další dôležitý parameter v závislosti od umývanej plochy je výber stroja, ktorý je s posedom alebo s obsluhou, ktorá za strojom kráča. Veľkou výhodou strojov s posedom je veľký plošný výkon, teda rýchlosť umytia podlahy. Stroje s posedom sú veľmi zaujímavé pre umývanie menej zastavaných plôch od veľkosti 2000 m2.

4. Aký čistiaci prostriedok?

Pre výslednú kvalitu umytia podlahy zásadne vplýva okrem výberu správneho stroja aj použitý čistiaci prostriedok na podlahy. Pre najlepšie umytie odporúčame použiť nasledujúce produkty.

Floor Star 20 – Určený a údržbové čistenie bežne znečistených podláh napr. podlahý showroomov, predajní, kancelárskych priestorov. Zobraziť produkt

Floor Star 30 – Tento prostriedok je určený na čistenie priemyselných podláh napríklad vo výrobných závodoch a skladoch a poradí si so všetkými druhmi znečistenia ako sú šmuhy od vysokozdvižných vozíkov alebo nákladných vozidiel, škvrny od olejov, blato a iné nečistoty vyskytujúce sa v priemyselných priestoroch. Zobraziť produkt

5. Diskové alebo valcové kefy?

Jednoznačne diskové kefy. Zaoberáme sa predajom čistiacej techniky a podlahových čistiacich strojov už roku 1991 a zo skúseností sa nám vždy osvedčili diskové kefy, ktoré disponujú bezkonkurenčnou kvalitou umytia. Oproti valcovým kefám majú diskové podstatne väčšiu dotykovú plochu s podlahou a tým pádom majú naraz aj väčší umývací záber a v rámci rotácie kefy pôsobia na väčšiu plochu, čo zlepšuje ich umývacie vlastnosti.

5. Použitie kefy alebo čistiaceho padu?

V neposlednom rade je tiež dôležité sa rozhodnúť pre správnu podobu čistiaceho média. Tým najštandardnejším je klasická disková kefa, ktorú je možné zakúpiť v niekoľkých úrovniach tvrdosti v závislosti na tom aký typ podlahy máte v pláne čistiť. Okrem samotných kief je však možnosť použiť umývacie pady čo je v princípe kotúč vyrobený z umelých vlákien rôznej tvrdosti. Výhoda oproti kefám je v širkokej ponuke tvrdostí, ktoré sú odlíšené farbami padov. Napríklad biely pad je vyrobený z mäkkého vlákna a tým pádom je vhodný na doleštovanie jemných podláh napríklad v predajniach alebo showroomoch. Naopak čierny pad je vyrobený z tvrdých vlákien, ktorý je ideálny na odstraňovanie silných nečistôt z priemyselných podláh.

Umývacie pady pre podlahový stroj

Ukážka rôznych typov čistiacich padov

 

Tím PEMAT.sk

Na trhu čistiacou technikou pôsobíme už 23 rokov a časom nadobudnutými skúsenosťami sme lídrami v sfére predaja čistiacej techniky na Slovensku. Náš tím odborníkov je pripravený Vám poradiť. Neváhajte nás kontaktovať e-mailom na info@pemat.sk alebo na telefónnom čísle 037/77 84 111.