Čistenie diskov a kolies auta

Čistenie diskov auta býva často veľmi zložité, pričom zapečené čiastočky z brzdových platničiek v kombinácii s nečistotou z ciest vytvoria súvislú vrstvu tuhej nečistoty. Na takýto typ znečistenia, vzhľadom na jeho povahu, väčšinou bežné šampóny na umývanie karosérie nestačia, a preto je potrebné použiť špecializovaný typ prostriedku.

Výber správneho čistiaceho prostriedku na disky sa odvíja predovšetkým od typu materiálu, z ktorého sú disky vyrobené. Bežne sú dostupné dva typy prostriedkov na dvoch rozličných chemických základoch.

Prvý typ je na alkalickej báze a je vhodný pre použitie so všetkými typmi diskov (zliatinové alebo chrómové). Zásaditý čistiaci prostriedok je teda možné použiť na prakticky všetky typy diskov, ktoré sú bežne osadené na kolesách osobných áut. Na takéto čistenie odporúčame prostriedky z našej rady a to konkrétne Wheel Star 10 a Wheel Star 30. Rozdiel medzi druhmi 10 a 30 je v sile ich koncentrácie. Na bežne znečistené disky úplne postačuje Wheel Star 10. Pokiaľ však máte na diskoch značnú vrstvu zažratej nečistoty, odporúčame použiť práve Wheel Star 30, ktorý si poradí aj so silnejším znečistením.

Pripravili sme taktiež videoprezentáciu s umývaním silne znečistených diskov pomocou prostriedku Wheel Star 30:

Postup aplikácie prostriedku na čistenie diskov Wheel Star 30:

Čistenie diskov

Naneste prostriedok Wheel Star 30 rovnomerne na celý povrch disku.

Čistenie diskov auta

Nechajte prostriedok pôsobiť 1 minútu. Treba dať ale pozor, aby prípravok na disku nezaschol.

Umývanie diskov vozidiel

Po uplynutí času na pôsobenie, umyte disk veľkým množstvom vody. V ideálnom prípade disk opláchnite wapkou avšak úplne postačí, ak použijete záhradnú hadicu.

Umývanie diskov áut

Po dôkladnom umytí ste disku znova navrátili jeho pôvodný lesk.

Samostatnú kategóriu tvoria prostriedky, ktoré sú na báze kyseliny. Tieto prostriedky sa používajú na čistenie diskov nákladných vozidiel, kamiónov, ako aj autobusov. Prostriedky na báze kyseliny je možné použiť iba na hliníkové disky, prípadne aj na čistenie hliníkových alebo nerezových palivových nádrží znečistených od nafty a ostatných nečistôt. Z našej produktovej línie na takéto čistenie odporúčame prostriedky Wheel Star 20 (pre bežné znečistenie), Wheel Star 40 (pre silnejšie znečistenie) a Wheel Star 50 (veľmi silné znečistenie).

 

 

Tím PEMAT.sk

Na trhu čistiacou technikou pôsobíme už 23 rokov a časom nadobudnutými skúsenosťami sme lídrami v sfére predaja čistiacej techniky na Slovensku. Náš tím odborníkov je pripravený Vám poradiť. Neváhajte nás kontaktovať e-mailom na info@pemat.sk alebo na telefónnom čísle 037/77 84 111.